• 884 885 078

    Zadzwoń, przyjedziemy po pranie!
  • Współpraca

    zostań naszym partnerem!
  • sprawdź

    zobacz, dotknij i poczuj to!

Pranie odzieży ze skóry ekologicznej. Fraza „skóra ekologiczna” może w pierwszym momencie wydawać się oksymoronem- wyrażeniem przeciwstawnym. Żadna skóra nie może być ekologiczna, bo naznaczona jest cierpieniem zwierząt. Poza tym przymiotnik „ekologiczna” kojarzony jest z ochroną przyrody, ekologią , działaniami bezpiecznymi dla środowiska. Skóra ekologiczna wydaje się być jedynie wyrażeniem handlowym i hasłem marketingowym. Nie do końca. Skóra ekologiczna nie jest materiałem odzwierzęcym, co oznacza, że podczas jej produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę. Jest to materiał syntetyczny podobny do skóry, tkanina poliestrowa pokryta warstwą plastyfikowanego polichlorku winilu. Powierzchnia materiału ma fakturę łudząco podobną do skóry zwierzęcej. Wadą materiału jest nie przepuszczanie powietrza, a zaletą nieprzemakalność.

Pranie skóry ekologicznej najlepiej powierzyć specjalistom jak: pralnia chemiczna Lublin. System Lagoon wyczyści ulubioną kurtkę, czy kamizelkę ze skóry ekologicznej, nawet, jeżeli została zaplamiona czerwonym winem lub deserem. Usunie też z odzieży wszystkie niechciane zapachy. System czyszczenia Lagoon, oferowany w pralni Lublin wyczyści skórę ekologiczną bez konieczności wcześniejszej impregnacji, bądź późniejszego farbowania.

Oznacza to mniejsze koszty i szybsze wykonanie usługi. Skóra jest prana bez użycia rozpuszczalników. Klient ma pewność , że zostanie zachowany kolor ubrania, jego kształt i długość. Nie dojdzie do sytuacji, kiedy rękawy w kurtce nagle zrobią się za krótkie, czy kolor straci na intensywności.